Inci Azra’nın aylık (7-12 ay) fotoğrafları

Bloğa uzun zamandır yazı girmedim ama motive edici bir şekilde sürekli bir hareket var. ‘Yazı yaz Google’a at, baki kalsın’ demeye başladım ben de. Kalıcı olmanın yollarından biri de yazı yazmakmış meğer. Hayır bunu biliyorduk tabiki nice yazarlar, şairler, ölümsüzler günümüzde, ama bunu blog yazısı versiyonunu hiç düşünmemiştim 🙂

Şaka bir yana uzun zamandır nedendir nasıldır bilmem en çok ilgi gören yazım, İnci Azra’nın aylık fotoğraf çekimleri ile ilgili yazdığım yazı oldu. Başta insanların aylık fotoğraf çekmeleri oldukça popüler olduğu için diye düşündüm ama baktım hergün artarak tıklanıyor acaba bir yerde link birşey mi bıraktım dedim. Ama yok bulamadım son 2-3 aydır biz google’da oldukça fazla bulunuyoruz.

Sonra dedim bu serinin devamını da hazırlamalıyım, madem aranıyor. Ama hatırladım ki biz 7 aydan sonra İnci Azra’nın aylık fotoğraflarını çekmekte son derece zorlanmıştık pek de başarılı olduğumuz söylenemez. Olsun elimde ne varsa koyayım hem bana da bulması kolay bir arşiv olsun, hem arayanlara fikir olsun.

İnci Azra 7 Aylık 

Keşke fotoğrafların hepsini koyma şansım olsaydı da görebilseydiniz nasıl şekilden şekle girdiğimizi ama ben tabiki en güzellerini paylaşacağım ki akılda güzel kalalım. Fikri kullanacaklara pozitif enerji gitsin. Aslında amacımız çok basit bir şişme 7 yazılı balon kullanmak ve uslu bir kız fotoğrafı çekmekti ama hiçbirşey planladığımız gibi olmadı. Tam 2 gün 3 saat bunlarla uğraştık, ama yine de başaramadık.

İnci Azra 8 Aylık 

Evet daha önce de bahsettiğim gibi sanırım 7 ay fotoğrafları en iyi pozlar olarak anılarımıza kaydoldu, ondan sonra genelde ağlamalı zırlamalı, ve hareketli fotoğraflardan oluşuyor. Kolay olur belki diye bu etiketlerden alayım dedim ama ne mümkün, bizim kız rahat duramadı. Onlarla bile başaramadık. Ama olsundu, çektiklerimiz yeterdi. Ve kardeşine de bu çekimleri 6 aya kadar yapıp sonrasında enerji harcamamam gerektiğine işaretti.

 

İnci Azra 9 Aylık 

Bu kadar eneri kaybı yaşadıktan sonra ve aynı döneme denk gelen teyze düğünü sebebiyle 9 aylık fotoğraf çekimi için herhangi bir girişimimiz olmadı. Ama tabi 9. ayın anısına birkaç foto paylaşmazsak olmaz.

İnci Azra 10 Aylık 

Ben demiştim ya zaten çabuk sıkılan bir insanım bu işler bana göre değilmiş diye, ondan heralde teslim oldum, bundan sonrası benden çıktı. Ama bu işte bir yandan insan huzursuzluk veren bir iş hep aklında dolanıp duruyor, çekeydim iyiydi diye. Ben de o sırada aynı evde yaşadığımız küçük teyzesine her fırsatta baskı yaparak bazı girişimlerde bulunmasını sağlamıştım. Güzel de fikirler bulmuş sağolsun ama bu kadar çekebilmiş  😛

Sonra bakmış böyle olmayacak bırakmış sayılarla oynamayı çok güzel kareler yakalamış. Bundan sonra bizim de kararımız bu yönde oldu. Nasılsa bolca fotoğraflıyoruz dedik varsın sayılar olmasın içinde, kızımız güzel gülsün yeter. Hepimiz daha mutlu olduk.

 

Yazıya puan ver

Bir Cevap Yazın