Inci Azra’nın aylık (1-6 ay) fotoğrafları

Daha hamileyken bu aylık fotoğraf işine çok heves etmiştim. Öyle son derece yaratıcı değişik fotoğraflar çekmek değildi hayalim ama büyüdüğünü gözlemek için güzel bir arşiv oluşacağını düşünmüştüm.

1. AY

Taze anne olarak bu aylık fotoğraf çekme trendini kaçıramazdım hemen uygulamaya koyuldum. İnci Azra zaten göz açıp kapayıncaya dek 1aylık olmuştu bile. O sabah bildiğiniz heyecanla kalktım ne giydireceğimi, neyle 1 yazacağıma falan karar vermiştim zaten. Doğumda dağıtmak için hazırladığımız çikolatalardan yere 1 yazıp, eline de şekerlerinden verecektik ama tabi her zaman planladığınız gitmiyor işler. Sonuçta fotonun çekileceği yer Londra, bu bebe de oyuncak değil gerçekti. Aynen öyle de oldu sabah kalktık ki hava son derece kasvetli, koyu gri bulutlar sarmış gökyüzünü, bulursan ışığı çek fotoğrafı. Naptık tabiki biraz daha aydınlık yarınlar için beklemeye geçtik. Allah’tan çok beklemeden hemen sonraki gün biraz daha aydınlık bir sabaha uyandık da kızımın fotoğraf çekimi daha fazla gecikmedi. Böylece bu minnak güzelin ilk ay fotoğrafları başarılı bir şekilde arşivimizdeki yerini aldı. Tabi şekeri eline tutturmak mümkün olmadı. Bu arada doğum şekerlerimizi Amerika’dan sipariş ettiğimiz Hershey’s in baby girl konseptli minik çikolatalarından hazırlamıştık. Çikolataların altına kendim hazırlayıp bastırdığımız etiketleri de yapıştırınca pek güzel olmuşlardı.
2. AY

 

2 aylık olduğumuz gün İstanbul’da muthiş bir bahar sabahına uyanmıştık şansımıza. Bu fırsatı kaçırmayıp ailece dışarı çıkıp kızımızın doğum gününü kutlama kararı aldık. Çocukla toplu taşıma kullanarak en kolay şekilde ulaşabileceğimiz yeri seçtik: Gülhane Parkı. Malum Nisan lale zamanı, müthis fotoğraflar çıkardık o gün, bunlar sadece ikisi. Bu arada resimde kullandığımız isim yazılı battaniyemiz de Emel teyzemizin hediyesi. Burdan tekrar teşekkür edelim pek işimizi gördü. Aynı gün kızımızın güneşten hiç hoşlanmadığını da farketmiş olmuştuk.
3. AY
Ben aslında bu fotoğrafları çekerken biraz da en sevdiğim kıyafetlerine göre konsept uydurmaya çalışıyordum ki hatıra kalsınlar. Bu limonlu tulumumuz da aslında küçük kalmış olmasına rağmen konsept konusunda bize ilham vermişti. Yine bulutlu bir Londra sabahından herkesler selamlar.
4. AY

 

Bulutlu dediysek Londra’da da elbet günesli günler oluyordu. Güneşli zamanlar bizim ülkemize göre biraz daha geç bir vakte denk gelse de güneş ve yeşilin birleşimi bize doyumsuz anlar yaşatıyor. Bu fotoğraf Haziran ayına denk gelmesine rağmen aslında o elbiseyi giyebilecek bir hava yoktu dışarda. Ama bu son şansımızdı, eğer giymezse diğer milyonlarca kıyafeti gibi giyilmeden küçük kalanlar listesine eklenecekti. O yüzden giydik elbisemizi çıktık evimizin bahçesine. Tazecik papatyaların biraz canını yakmış olabiliriz ama benim en sevdiğim aylık fotoğraflarımızı çıkarmış olduk. Yalnız o zamanlar baya bir şişkoymuş minnos onu farkettim.
5. AY

 

İnci Azra 5 aylık olduğu gün yine bir güneşli havayı fırsat bilip en sevdiğimiz yerlerden biri olan Greenwich Gözlem Parkına gitmiştik. Aylardan Temmuz olmasına rağmen üzerinde yeşil hırkasına ve esen rüzgardan kıpışık gözlere dikkat. 5 yazısını gözlem evinden esinlenerek gözlük kullanarak yapmaya karar verdik ve çevredeki insanlarddan topladığımız gözlüklerle yazdık sayımızı. Bu arada yanınızda bebekle gezmek pek keyifli, herkes merakla sizi izliyor.
6. AY

 

6 ay fotoğrafımızı plajda çekmeyi istemiştim hep ama ben kumun bu kadar soğuk olacağını hiç hesaba katamamışım. Çocuğum sanırım biraz dondu. Surat ifadesinden de anlaşıldığı üzere pek mutsuz bir şekilde yaptığımız çekimler sonunda bu iki fotoyu ancak alabildik. Ama sanırım bu ay itibariyle aylık çekimlerimiz 10 kat zorlaştı. 3 ay sonra yapacağım paylaşımda (6-12 ay) anlayacaksınız ne demek istediğimi

Inci Azra’nın aylık (1-6 ay) fotoğrafları
2.33 3 votes

Bir Cevap Yazın