Hamile Fotoğraflarım (Maternity Photoshoot)

Geçtiğimiz yıllar bu günlerde karnım tam ideal hamilelik boyuna ulaşmış, hem çok şirin görünüyor hem de her istediğimi yapabilecek kapasitedeydim. Hamililelik fotoğrafı çekilmek için en ideal zamanı seçmişiz sonradan tastikledim. Zira hem Londra’daki son güneşli günü yakalamıştık hem de benim bel ağrılarım git gide artış göstermeye başlamıştı. Gerçi yine de hamileliğimin son günlerine kadar hareketliliğimi hiç kaybetmedim. Fotoğraflarımızı arkadaşımız Alper Tasçı çekti, görüldüğü üzere imzasını bile atmasını beklemeden el koyduydum. 
 
Alper profesyonel fotoğrafçı ama daha çok doğa fotoğrafları çektiğinden hamile pozlarıyla ile ilgili yakından uzaktan bir fikri yoktu ama ben baya hazırlanıp gittiğimden çok güzel işler çıkarmıştık. Bu arada bu fotoğraf çekimini planlamış olsaydık muhtemelen beceremezdik çekmeyi ama son derece doğaçlama oldu. Cuma günü karşılaştık Alper ve eşi Emel’le. Cumartesi havanın güzel olacağını Hyde Park’a gidip kendimize fotoğraf çekeceğimizi söyledik. Emel’ciğim de sağolsun  kocacığını ikna etti ve Cumartesi sabah zar zor yetişip de saçıma fön çektirdiğimi hatırlıyorum, saat 10’da Alper kapıdaydı. Bu arada 4 yıllık Londra hayatımda ilk defa kuaföre gidip 35 pound (140 türk lirası) verip fön çektirdiğimi de söylemeden geçemeyeceğim.  
 
 
Hava o kadar güzeldi ki eve gelince hızımızı alamayıp bizim evin ordaki lokal bir parka gidip çekimlere devam etmiştik. Bu sefer sanatçı kociş…..Yalnız renkler müthiş değil mi???

 

 

 

 

Aynı parkta tam bir yıl sonra kızımla ve aynı elbisemle birlikte çekim yapacaktık aslında ama şimdilik Türkiye’de olduğumuzdan mümkün olmadı. En yakın zamanda deyip noktalıyorum….
Yazıya puan ver

Bir Cevap Yazın